Öne Çıkanlar İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Ankara Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası 7 Ekim Dünya Yoksullukla Mücadele Günü BAŞKA ÜLKELERDE İŞÇİLER BİRİKİMLERİNİN TAMAMINI ALABİLİYOR ABD SU

BİZ KİMSEDEN VEKİL ALMADIK! 

Ses kaydıyla ilgili yargının harekete geçmesini isteyen Ak Parti İl Başkanı Güler “Ses kaydını biz de merak ediyoruz, ses kaydındakilerin kimler olduğunu ve konuşulanların ispatı doğrultusunda Cumhuriyet Başsavcılığını ve yargının değerli savcılarını göreve davet ediyoruz.

 Bu ses kaydındaki tarafların bulunmasını, bunlarla konuşulmasını, iddia ettikleri noktaların ispatını ve kimlere ne vaat edildiğiyle alakalı oradaki konuşmanın detaylandırılmasını kamuoyu adına biz Ak Parti olarak istiyoruz. Ben oradaki iddiaların mutlaka ortaya çıkmasını önemsiyorum” dedi.

Konuşan şahısları da tanımadıklarını ifade eden İbrahim Güler “Seslerin de kim oluğunu bilmiyoruz. Ben bunların MHP’li arkadaşlar olduğunu da düşünmüyorum. Bu MHP ile Ak Parti arasında bir çatlağın oluşması, cumhur ittifakının zedelenmesi için bir kurgu olduğunu göreceğiz.

Savcılığımız gereğini yaptıktan sonra tarafları çağırıp bu konunun ispatını istediği zaman göreceğiz ki arayan şahısın asla MHP’li yada Ak Partili olmadığını, bilakis Ak Parti ve MHP’lilerin arasını açmaya yönelik bir dedikodu ve iftira attıklarını göreceğiz” diye konuştu.

 MHP’nin Hatay’da seçim sonuçlarına itirazıyla ilgili de Ak Partili Güler şöyle konuştu: “Biz kimseden vekil almadık. Biz itiraz yolu ile de vekil sayımızı arttırmadık. Yurt dışı oylarla beş vekilimiz olmuştur ve bu yurt dışı oylarının hesap şekli, nasıl dağıldığı, hangi sayıda illere bölündüğü, hangi nispette dağıtıldığı bugünün konusu değil.

Biz bu manada oldukça rahatız. Bu vekil sayımız düştüğü konusunun artık netleşmesi, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi lazım. Vekil seçim sonuçlarına, değerli arkadaşlarımız net anlasınlar, kamuoyunda şeffaflık korunsun diye, itirazımız dahi olmadı…”
 

MHP’lilerin yapmış olduğu itirazlar sonucunda Antakya, Reyhanlı, Hassa, İskenderun ve Altınözü’nde bazı sandıklar sayıldığına işaret eden Ak Partili Güler “Örnek veriyorum; Reyhanlı’da MHP’nin üç-dört oyu düştü, bizim oylarımız arttı itiraz etmedik. Sadece MHP lehine sonuçlar değerlendirdi.
 

 Hassa’da MHP’nin 31 oyu arttı, İskenderun’da Ak Partinin 111 oyu arttı. Bunları bizim kamuoyuyla doğru paylaşmamız lazım. Belen’de de sayıldı, orada da artan bir sayı yok, ayrıca burada ‘MHP’nin oy artışı, %2 sandıkların sayıldığı, 50 oyumuz arttı’ bilgisini lütfen arkadaşlar bir daha teyit etsinler, sadece Hassa ve İskenderun’a baksınlar. Sadece Hassa’da 30 oyları attı, bizim de İskenderun’da 111 oyumuz arttı” şeklinde konuştu.

 
MHP’lilerin YSK’ya başvurduklarına da dikkat çeken Ak Partili Güler şöyle devam etti: “MHP’li kardeşlerimizin YSK’ya yaptıkları itirazlarından yana biz Ak Partiler için bir sıkıntı yok. YSK eğer Ak Partinin Hatay’da olan seçilmesiyle ilgili bir karar varsa biz razıyız, ancak sandıklar yenide sayılırsa inanıyoruz ki Ak Partinin lehine sonuçlanacak.

Çünkü sayılan sandıklarda biz bunu çok net gördük. MHP’li kardeşlerimiz rahat olsunlar. YSK’nın vereceği karar bizim başımızın tacı olacak. Lütfen tahrike girmelerine gerek yok, bizim samimiyetimiz ortada, burada cumhur ittifakını zedeleyebilecek, kimyasını bozabilecek her türlü tutum ve davranışlarda özellikle dikkat ediyoruz.

Cumhur ittifakında bu kardeşlerimizle bir kader birliği yaptık. Lütfen Cumhur ittifakı içendeki dengeleri unsurları bozacak tahriklere kapılmasınlar. Bizden yana sıkıntı yok. YSK’nın alacağı karar bizim başımızın tacıdır.

Biz çiğ yemedik, midemiz ağırısın, rahat olsunlar. Bizim seçim gecesi adliye koridorlarına gitmişliğimiz yoktur. Ne il başkanımız, ne milletvekilimiz ne de ilçe başkanımız adliye koridorlarına gitmemiştir. Arkadaşlar sağda soldan gelen duyumlarla hareket etmesinler, müsterih olsunlar, Türk Yargısı bağımsızdır, yargının vereceği karar da bizim başımızın tacıdır…”     

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.