Öne Çıkanlar gökçek BEN YAPSAM GERİCİ DERLERDİ Kamu Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin balık ölümleri İskenderun Halk Kütüphanesi Müdürlüğü Arsuz TCDD Parkı suriye

İYİ PARTİLİ TÜRKKAN: "ÖRNEKLERİNİ UGANDA'DA GÖREBİLECEĞİNİZ GÖRÜNTÜLERE ŞAHİTLİK EDİYORUZ"

Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında kapalı spor salonlarında yapılan AK Parti kongrelerinin bir fotoğrafını göstererek, "Eğer bu tabloda görünenler, hastalık yapmıyorsa o lokantalar niye kapalı arkadaş. O insanlar niye işsiz. Sayın Cumhurbaşkanına buradan seslenmek istiyorum, lokantalarla ilgili aldığınız kararı samimiyetle bir daha değerlendirin" şeklinde konuştu. 
Türkkan özetle şunları söyledi: 
ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKELERİ: Türkiye, her geçen gün sözde demokrasi diye anılacak şekilde üçüncü dünya ülkelerine dönmeye başladı. Örneklerini Diktatör İdi Amin tarafından yönetilen Uganda’da görebileceğiniz görüntülere şahitlik ediyoruz maalesef. Ne diyordu Eski Diktatör İdi Amin, ‘İfade özgürlüğü var ama ifade ettikten sonra olacakları garanti edemem’ Türkiye’de o noktaya geldi. Türkiye’de yaşananlar idi amin gibi diktatörlerin yönettiği ülkede yaşayanlara benzemeye başladı. .
SÖZDE DEMOKRASİ: Sayın Meral Akşener’in evinin önünde, üstelik de bir kadına karşı toplanan o aciz ve meczup kalabalığı hatırlıyorsunuz. Çubuk’ta Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı yaşananları hatırlayın.  Amaçlarına giden yolda bir inek hırsızını nasıl kutsallaştırdıklarını, elinin öpüldüğünü hatırlamanızı istiyorum. Muhalefetin can tehdidi yaşadığı, basının susturulduğu ve yargının bağımlı kılındığı bir ülkede sözde demokrasi, sonuç değildir, aslında bilinçli bir tercihtir. Bu düzen, sözde demokrasidir.
GEÇİM DERDİ YILI: Sayın Cumhurbaşkanı’nı bugün gelirken bir daha izledim, ‘2021 yılı reform yılı olacak’ dediler. Reformlar önce insanların beyninde başlar. Yani inandığınız şeyi yapabilirsiniz. Demokrasiye, hukuka, ifade özgürlüğüne, yargının bağımsızlığına ve insan haklarına inanmıyorsanız bu konularda reform falan yapamazsınız. Bu kavramlar Ak Parti’nin içselleştirdiği konular değil. Tek adam dışında içselleştirdikleri hiçbir şey yok. Kendilerinin inanmadığı, değerlerin içini boşaltmaktan başka bir şey yaptıkları da yok. 2021, reformlar değil ama geçim derdi yılı olacak.
Türkkan, Kayseri’deki ucuz elma kuyruğunun fotoğrafını göstererek şöyle konuştu:
AKŞAM PAZARI FETVASI: Bu fotoğrafa iyi bakın. Burası Kayseri. Eksi 4 derece hava soğukluğu. Ayaz var bu kuyruk ne biliyor musunuz? İnsanlar ucuz elma almak için sonunu göremediğiniz kuyruğa giriyorlar. Diyanet üzerinden 'akşam pazarı fetvası' çıkarana kadar,  pazardan artanları toplayan insanlara çare olun. Çare olmazsanız eğer 2021 yılında yoksulluk 2 katına çıkacak. Yoksul insan sayısı 20 milyona dayanacak. 2021 yılında Türkiye gıdaya erişmekte zorluk çekecek.
SOYGUNDA REFORM: 2021 yılı bütçesinde gençlere yer yok ama o yandaşlar bütçenin her sayfasından varlar. 2021 bütçesinde müteahhitlere ayrılan aslan payı derhal iptal edilmeli. Bütçedeki tahmini cari açık 250 Milyar lirayı aşarken, yandaşları doyurmanın sırası mı? Şehir hastaneleri için yandaşlara bu sene için 10 milyar kira ödemesi yapılacak. Hani devletin cebinden 1 lira para çıkmayacaktı? Bunun adı soygunda reform. Bu sene bari; yemeyin, yedirmeyin, çalmayın, çaldırmayın; Elhamdülillah deyip bu sofradan kalkın.
ESNAFIN YIKIMI: Vatandaşın yıkımı esnafın da yıkımı demek. Esnaf yıkılırsa tüm bu saydığım sorunlar işsizlikle birlikte büyük bir patlamaya yol açar. İflasları önlemek ve ekonomik sistemi ayakta tutabilmek için iktidarı daha ciddi adımlar atmaya davet ediyoruz. Ciddi adımlar derken 500 Lira kira yardımından bahsetmiyorum.Kaynak yok demeyin. Yaklaşık 1 Trilyon liralık 2021 bütçesinden bu Millete kaynak ayırmak zorundasınız. Milyarlarca lira vergi istisnası getirdiğiniz Kalyon inşaat ve 5’li çetenin diğer ortaklarına ödeme yapmazsanız kaynak bulunur. Ama vatandaşa ödediği vergilerin karşılığını vermek zorundasınız.
KALABALIK AK PARTİ KONGRELERİ: AK Parti, kapalı spor salonlarında hınca hınç kalabalık toplantılar yapıyor. Bu kongrelerde kapalı spor salonları hınca hınç dolduğu gibi maske, mesafe kuralı da hiçe sayılıyor. Bakın size öyle bir kongreden örnek göstereceğim, maske var mı mesafe var mı? Yok. Bu Adalet ve Kalkınma Partisi Kongresi. Sayın Cumhurbaşkanı televizyonlar çıkıp insanları her gün insanları uyarırken bu ne? Bakın arkadaşlar Türkiye’de çok uzun bir süredir lokantalar kapalı. 2 milyona yakın insan işsiz. Eğer bu tabloda görünenler, hastalık yapmıyorsa o lokantalar niye kapalı arkadaş. O insanlar niye işsiz. Sayın Cumhurbaşkanına buradan seslenmek istiyorum, lokantalarla ilgili aldığınız kararı samimiyetle bir daha değerlendirin. Bu insanlar gerçekten başka yapacak hiçbir iş olmadığı için evlerinde oturuyorlar. Gerçekten çok kötü durumdalar. Eğer kongreleri böyle yapabiliyorsanız, lokantaları da belli bir düzen getirerek bir an önce açmak zorundalar.
GSS BORCU: Pandemi döneminde, sağlığın bu kadar önemli olduğu bir süreçte GSS borcu var diye insanları hastaneye almamak inanılır gibi değil. Maske dağıtmayı bile beceremeyen iktidardan başka bir şey beklemek hata olurdu. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli. 5 milyon Suriyeli’ye bakan İktidar, GSS borcu olan 5 Milyon vatandaşımıza bakamıyor dedirtmesin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.